A CATL hivatalosan is csatlakozott az ENSZ Globális Megállapodásához

2023-07-10

1.png

A CATL a közelmúltban hivatalosan is csatlakozott az ENSZ Globális Megállapodásához (United Nations Global Compact) . Az innovatív energiaipari technológiák területén piacvezető cég számára kiemelten fontos, hogy a fenntartható működés. Az olyan technológiai és üzleti innovációira támaszkodva, mint az extrém gyártás vagy a teljes értéklánc működtetése során elért karbonsemlegesség, a CATL elkötelezte magát a globális energiaátmenet és a zöld fordulat előmozdítása mellett.


A 2000-ben alapított ENSZ Globális Megállapodás a világ legnagyobb vállalati fenntarthatósági kezdeményezése és az úgy nevezett ESG-szemlélet (Environment Social Governance: a természeti környezetet és a társadalmat kiemelten szem előtt tartó vezetési elv) egyik fő támogatója. A CATL csatlakozása a globális megállapodáshoz jól mutatja, hogy a nemzetközi szervezet elismeri a CATL fenntartható fejlődésre irányuló gyakorlatát olyan területeken, mint a vállalatirányítás, a környezetvédelem és a tehetséggondozás. A vállalat számára ez egyúttal jelentős lépés afelé is, hogy a globális fenntarthatósági törekvésekben nagyobb részt vállaljon.


A CATL-t emellett a neves Standard & Poor's Global (S&P Global) hitelminősítő intézet Fenntarthatósági Évkönyvének 2023-ban megjelent első kínai kiadásába is beválasztották a fenntarthatóság területén elért kiemelkedő teljesítményéért. Ez az évkönyv az intézet nemzetközi ESG-pontszámai alapján ismeri el minden iparágban a legjobban teljesítő 15 százalékba tartozó vállalatot. A CATL a 2022-ben a Vállalati Fenntarthatósági Értékelésen elért 51 pontos eredményével azon 88 vállalat egyike, amely az évkönyvben helyet kapott. Pontszámával továbbá bekerült a világ legjobban teljesítő vállalatainak felső 6 százalékába, 1590 másik kínai társaságot utasítva maga mögé.

2.jpg

A fenntarthatósági szempontokra tekintettel a CATL a jövőben is figyelemmel kíséri az ENSZ globális elveit, eleget tesz a társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos céljainak, előmozdítja a felelős vállalatirányítást és üzleti gyakorlatot, valamint együttműködik az értékláncban működő partnerekkel a széleskörű fenntartható fejlődési célok elérése érdekében.